Advokato užrašinė

2021-03-08

Skyrybos. Nuo ko pradėti ?

Skyrybos. Nuo ko pradėti Skyrybas

Sprendimas nutraukti santuoką

Kai šeimoje jau priimtas sprendimas, kad vienintelė išeitis -skyrybos, , dažniausiai, iškyla tuomet, kai sutuoktiniai (arba vienas iš sutuoktinių) yra tvirtai apsisprendęs santuoką nutraukti. Šiame straipsnyje pateikiama bendra informacija nuo ko pradėti skyrybų procesą, kur kreiptis, kokius skyrybų dokumentus parengti, kokius klausimus reikia išspręsti santuokos nutraukimo metu.

Skyrybų būdo pasirinkimas

Santuokos nutraukimas reglamentuojamas civiliniame kodekse. Civilinis kodeksas numato tris skirtingus santokos nutraukimo būdus. Kiekvienas iš santuokos nutraukimo būdų turi tam tikrų ypatumų. Prieš pradedant santuokos nutraukimo procesą, pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kokiu būdu norite išsiskirti.

Skyrybos bendru abiejų sutuoktinių sutikimu

Tai lengviausias, „populiariausias” ir ekonomiškiausias skyrybų būdas. Viešoje erdvėje dažnai šis skyrybų būdas įvardinamas kaip lengvos skyrybos, pigios skyrybos, taikios skyrybos ar greitos skyrybos.

Visi šie epitetai yra labiau reklaminės antraštės ir apibūdina santuokos nutraukimą abipusiu sutikimu tik lyginant aprašomą skyrybų būdą su kitais. Manytina, kad besiskiriančiajam lengvų skyrybų nebūna, skyrybų pigumas taip pat kiekvieno žmogaus yra suprantamas skirtingai. Skyrybų „greitis” didžiausia dalimi priklauso nuo įstatymo, o terminas „greitos skyrybos” atsirado tarpusavyje konkuruojant teisinių paslaugų įmonėms.. Raikia paminėti, kad net ir skyrybos bendru sutikimu ne visuomet būna visiškai taikios.

Kada rinktis skyrybas bendru sutikimu?

Skyrybas bendru sutikimu rinkitės jei

Nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau nei vieneri metai;

Abu sutuoktiniai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių (turto padalijimo, vaikų išlaikymo ir pan.);

Abu sutuoktiniai yra visiškai veiksnūs;

Santuoka sudaryta civilinės metrikacijos skyriuje;

Taupote pinigus ir laiką;

Skyrybos vieno iš sutuoktinių prašymu

Rečiausiai praktikoje pasitaikantis santuokos nutraukimo būdas. Taip yra todėl, kad įstatymas kelia pakankamai specifines sąlygas, kurios realiame gyvenime nėra labai dažnos. Paminėtina, kad ir šios skyrybos, gali būti taikios, greitos, pigios.

Kada rinktis skyrybas vieno sutuoktinio prašymu?

Skyrybas vieno iš sutuoktinių prašymu patartina rinktis jei neįmanoma nutraukti bendru abiejų sutuoktinių sutikimu ir atitinkate įstatyme numatytas sąlygas

Skyrybų vieno iš sutuoktinių prašymu sąlygos.

  1. sutuoktiniai gyvena skyrium (separacija) daugiau nei vienerius metus;
  2. vienas sutuoktinis teismo sprendimu pripažintas neveiksniu. Neveiksniu sutuoktinis turi būti pripažintas po santuokos sudarymo;
  3. vienas sutuoktinis teismo sprendimu pripažintas nežinia kur esančiu;
  4. vienas sutuoktinis atlieka laisvės atėmimo bausmę ilgiau nei vienerius metus už netyčinį nusikaltimą.

Skyrybos dėl kito ar abiejų sutuoktinių kaltės.

Dažnai viešoje erdvėje šis skyrybų būdas pavadinamas „skyybos karo būdu”. Toks apibūdinimas dažnai būna tikslus, bet pasitaiko atvejų, kai šiuo būdu išsiskirti pavyksta greitai ir be jokio „karo”. Kiekvieno asmens situacija yra individuali ir vienu terminu apibūdinti kurį nors skyrybų būdą negalima.

Kada rinktis skyrybas dėl vieno ar abiejų sutuoktinių kaltės?

Skyrybas dėl kaltės rinkitės jei:

  1. Atitinkate įstatyme numatytas sąlygas
  2. Sutuoktiniai nesutaria bent dėl vieno iš klausimų, kurie turi būti išspręsti nutraukiant santuoką.

Jei neapsispredžiate kokį skyrybų būdą pasirinkti, ar per daug painu ir sunku susigaudyti tarp įstatyme numatytų būtinų sąlygų, kviečiame užsiregistruoti konsultacijai pas skyrybų paslaugas teikiančiais advokato kontoros specialistus.

Plačiau »

Skyrybų dokumentų parengimas.

Kai apsisprendėte kokiu būdu nutrauksite santuoką, sekantis Jūsų žingsnis turėtų būti surinkti ir parengti tam tikrą skyrybų dokumentų paketą.

Kiekvienam skyrybų būdui skyrybų dokumentų komplektai skiriasi. Tačiau nemaža dalis teismui pateiktinų dokumentų yra bendri visiems santuokos nutraukimo būdams.

Paminėtina ir tai, kad galima nurodyti tik būtinus parengti santuokos nutraukimo dokumentus, bet visų teismui pateiktinų dokumentų sarašo įvardinti nėra prasmės, nes kiekvienu konkrečiu atveju šis sąrašas gali skiriasi.

Dėl konkrečių santuokos nutraukimo dokumentų konsultacijos kviečiame kreiptis pas skyrybų paslaugas teikenčius šeimos teisės specialistus.

Plačiau »

Skyrybų dokumentų pateikimas teismui

Sukomplektuotą skyrybų dokumentų paketą reikia pateikti teismui. Bylas dėl santuokos nutraukimo pirma instancija nagrinėja apylinkės teismai. Jei santuoką nusprendėte nutraukti bendru abiejų sutuoktinių sutikimu, vienam iš sutuoktinių prašant arba dėl abiejų sutuoktinių kaltės, tai skyrybų dokumentai paduotini vieno iš sutuoktinių gyvenamosios vietos apylinkės teismui.

Pavyzdžiui, jei Jūs gyvenate Kaune o Jūsų sutuoktinis Marijampolėje, tai skyrybų dokumentus galite pateikti to miesto apylinkės teismui, kuris Jums yra priimtinesnis.

Jei santuoką nutraukiate dėl vieno iš sutuoktinių kaltės, tuomet dokumentus turite pateikti tam apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje gyvena, Jūsųs nuomone, kaltas dėl santuokos iširimo asmuo .

Pavyzdžiui, jei Jūs gyvenate Kaune o Jūsų sutuoktinis, kuris, kaip Jūs manote, yra kaltas dėl santuokos iširimo, gyvena Marijampolėje, tai skyrybų dokumentus privalote pateikti Marijampolės rajono apylinkės teismui.

Jei nenorite vykti į kitą miestą ar stovėti eilėje prie teismo raštinės durų, o skyrybų dėl kaltės atveju dar ir sutaupyti 25% žyminio mokesčio, rekomenduojame skyrybas inicijuoti internetu. Kaip tai padaryti? Kviečiame užsiregistruoti konsultacijai pas skyrybų paslaugas teikenčios advokato kontoros specialistus.

Plačiau »

Skyrybų procesas teisme

Nuo to momento, kai santuokos nutraukimo dokumentai priimti teisme pradedamas santuokos nutraukimo procesas.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad dokumentų padavimo teismo raštinėje ir dokumentų priėmimo sąvokos yra skirtingos. Dokumentai priimami tik tuomet, kai teismas konstatuoja, kad santuokos nutraukimui reikiami dokumentai pateikti tinkamai parengti ir reikiamos komplektacijos. Jei teismas nustato, kad dokumentai parengti nesilaikant įstatymų reikalavimų arba trūksta kokių nors priedų, jis priima nutartį grąžinti dokumentus pareiškėjams/ieškovams, trūkumams pašalinti.

Skyrybos, Visi užrašai

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  • Sutinku, kad man susisiekiant elektroniniu paštu ir pateikiant užklausą, klausimus ar siunčiant informaciją, ar siekiant išankstinės teisinės konsultacijos rezervacijos interneto svetainėje www.skyrybu-dokumentai.lt nurodytais kontaktais, mano asmens duomenys (vardas ir/arba pavardė, elektroninio pašto adresas, telefono ryšio numeris) bus tvarkomi teisinės konsultacijos suteikimo tikslu ir/arba teisinės konsultacijos registravimo tikslu.